AiAdvisors
Wróć do indeksu
//n8n AI Automation Index

Których węzłów n8n agenci AI używają najczęściej i które triggery je uruchamiają?

Najczęściej używany węzeł w workflowach n8n budowanych przez AI to Code, obecny w 77% workflowów z ostatniego tygodnia. Dalej HTTP Request (59%) i Webhook (49%). Mediana rozmiaru workflowu to 7 węzłów.

Ostatnia aktualizacja
23.10.2026
Okno danych
5–11.10.2026
Autor
Romuald Członkowski
Udział workflowów zawierających dany węzełostatni tydzień korpusu
  1. Code77%
  2. HTTP Request59%
  3. Webhook49%
  4. IF38%
  5. Schedule Trigger25%
  6. Manual Trigger19%
  7. Edit Fields (Set)18%
  8. Respond to Webhook16%
  9. Execute Workflow15%
  10. Execute Workflow Trigger14%
  11. Postgres13%
  12. Data Table12%
  13. Google Sheets9%
  14. Telegram7%
  15. Switch7%

Pierwsza trójka to narzędzia ogólne: kod, wywołanie API i wejście przez webhook. Integracje z konkretnymi aplikacjami pojawiają się niżej, z Google Sheets, Postgresem i Telegramem na czele. Wywołanie innego workflowu ma 15% workflowów, więc kompozycja z sub-workflowów jest standardem.

Triggery: Webhook 43%, harmonogram 21%, zdarzenie w aplikacji 19%, ręczny 14%, formularz 2%. Webhook uruchamia połowę workflowów budowanych przez AI, co oznacza, że n8n służy tu głównie jako warstwa integracyjna między systemami.

Korpus liczy 1 190 875 workflowów zbudowanych lub zmienionych przez agentów AI od marca 2026; udziały w tabeli dotyczą workflowów z ostatniego tygodnia, a historia poniżej pokazuje, jak zmienia się czołówka z numeru na numer.

Historia

Jeden wiersz na numer tygodniowy. Tabela rośnie z każdą aktualizacją.

tydzień#1#2#3#4#5
2026-W41Code 77%HTTP Request 59%Webhook 49%IF 38%Schedule Trigger 25%
2026-W40Code 75%HTTP Request 61%Webhook 50%IF 39%Schedule Trigger 25%
27.09.2026: zmiana źródła telemetrii
2026-W37Code 73%HTTP Request 58%Webhook 50%IF 36%Schedule Trigger 23%
2026-W36Code 73%HTTP Request 53%Webhook 47%IF 32%Schedule Trigger 24%
2026-W35Code 74%HTTP Request 60%Webhook 55%IF 34%Schedule Trigger 24%

27 września 2026 przeniosłem telemetrię n8n-mcp na nową infrastrukturę. Wersje starsze niż 2.90.0 przestały wtedy raportować, więc liczby sprzed tej daty i po niej pochodzą z innej grupy instalacji. Nie porównuję ich ze sobą.

Metodologia · Dane i wykresy można wykorzystywać, podając źródło (CC BY 4.0).

//Kontakt

Porozmawiajmy o AI w Twoim biznesie

Opowiedz Alicji, co zajmuje czas w Twojej firmie. Umówi Cię na bezpłatną konsultację strategiczną ze mną.

Wolisz kalendarz? Wybierz termin

albo napisz: romuald@aiadvisors.pl · +48 695 263 884