AiAdvisors
Wróć do indeksu
//n8n AI Automation Index

Których węzłów n8n agenci AI używają najczęściej i które triggery je uruchamiają?

Najczęściej używany węzeł w workflowach n8n budowanych przez AI to Code, obecny w 73% workflowów z ostatniego tygodnia. Dalej HTTP Request (58%) i Webhook (50%). Mediana rozmiaru workflowu to 7 węzłów.

Ostatnia aktualizacja
25.09.2026
Okno danych
7–13.09.2026
Autor
Romuald Członkowski
Udział workflowów zawierających dany węzełostatni tydzień korpusu
  1. Code73%
  2. HTTP Request58%
  3. Webhook50%
  4. IF36%
  5. Schedule Trigger23%
  6. Respond to Webhook18%
  7. Edit Fields (Set)17%
  8. Manual Trigger17%
  9. Postgres15%
  10. Execute Workflow Trigger14%
  11. Execute Workflow13%
  12. Google Sheets10%
  13. Data Table10%
  14. Telegram7%
  15. Wait6%

Pierwsza trójka to narzędzia ogólne: kod, wywołanie API i wejście przez webhook. Integracje z konkretnymi aplikacjami pojawiają się niżej, z Google Sheets, Postgresem i Telegramem na czele. Wywołanie innego workflowu ma 13% workflowów, więc kompozycja z sub-workflowów jest standardem.

Triggery: Webhook 45%, harmonogram 20%, zdarzenie w aplikacji 19%, ręczny 14%, formularz 2%. Webhook uruchamia połowę workflowów budowanych przez AI, co oznacza, że n8n służy tu głównie jako warstwa integracyjna między systemami.

Korpus liczy 1 074 627 workflowów zbudowanych lub zmienionych przez agentów AI od marca 2026; udziały w tabeli dotyczą workflowów z ostatniego tygodnia, a historia poniżej pokazuje, jak zmienia się czołówka z numeru na numer.

Historia

Jeden wiersz na numer tygodniowy. Tabela rośnie z każdą aktualizacją.

tydzień#1#2#3#4#5
2026-W37Code 73%HTTP Request 58%Webhook 50%IF 36%Schedule Trigger 23%
2026-W36Code 73%HTTP Request 53%Webhook 47%IF 32%Schedule Trigger 24%
2026-W35Code 74%HTTP Request 60%Webhook 55%IF 34%Schedule Trigger 24%

Metodologia · Dane i wykresy można wykorzystywać, podając źródło (CC BY 4.0).

//Kontakt

Porozmawiajmy o AI w Twoim biznesie

Opowiedz Alicji, co zajmuje czas w Twojej firmie. Umówi Cię na bezpłatną konsultację strategiczną ze mną.

Wolisz kalendarz? Wybierz termin

albo napisz: romuald@aiadvisors.pl · +48 695 263 884