Których węzłów n8n agenci AI używają najczęściej i które triggery je uruchamiają?
Najczęściej używany węzeł w workflowach n8n budowanych przez AI to Code, obecny w 77% workflowów z ostatniego tygodnia. Dalej HTTP Request (59%) i Webhook (49%). Mediana rozmiaru workflowu to 7 węzłów.
- Ostatnia aktualizacja
- 23.10.2026
- Okno danych
- 5–11.10.2026
- Autor
- Romuald Członkowski
- Code77%
- HTTP Request59%
- Webhook49%
- IF38%
- Schedule Trigger25%
- Manual Trigger19%
- Edit Fields (Set)18%
- Respond to Webhook16%
- Execute Workflow15%
- Execute Workflow Trigger14%
- Postgres13%
- Data Table12%
- Google Sheets9%
- Telegram7%
- Switch7%
Pierwsza trójka to narzędzia ogólne: kod, wywołanie API i wejście przez webhook. Integracje z konkretnymi aplikacjami pojawiają się niżej, z Google Sheets, Postgresem i Telegramem na czele. Wywołanie innego workflowu ma 15% workflowów, więc kompozycja z sub-workflowów jest standardem.
Triggery: Webhook 43%, harmonogram 21%, zdarzenie w aplikacji 19%, ręczny 14%, formularz 2%. Webhook uruchamia połowę workflowów budowanych przez AI, co oznacza, że n8n służy tu głównie jako warstwa integracyjna między systemami.
Korpus liczy 1 190 875 workflowów zbudowanych lub zmienionych przez agentów AI od marca 2026; udziały w tabeli dotyczą workflowów z ostatniego tygodnia, a historia poniżej pokazuje, jak zmienia się czołówka z numeru na numer.
Historia
Jeden wiersz na numer tygodniowy. Tabela rośnie z każdą aktualizacją.
| tydzień | #1 | #2 | #3 | #4 | #5 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-W41 | Code 77% | HTTP Request 59% | Webhook 49% | IF 38% | Schedule Trigger 25% |
| 2026-W40 | Code 75% | HTTP Request 61% | Webhook 50% | IF 39% | Schedule Trigger 25% |
| 27.09.2026: zmiana źródła telemetrii | |||||
| 2026-W37 | Code 73% | HTTP Request 58% | Webhook 50% | IF 36% | Schedule Trigger 23% |
| 2026-W36 | Code 73% | HTTP Request 53% | Webhook 47% | IF 32% | Schedule Trigger 24% |
| 2026-W35 | Code 74% | HTTP Request 60% | Webhook 55% | IF 34% | Schedule Trigger 24% |
27 września 2026 przeniosłem telemetrię n8n-mcp na nową infrastrukturę. Wersje starsze niż 2.90.0 przestały wtedy raportować, więc liczby sprzed tej daty i po niej pochodzą z innej grupy instalacji. Nie porównuję ich ze sobą.
Metodologia · Dane i wykresy można wykorzystywać, podając źródło (CC BY 4.0).